Urea

Urea je humektans - tvar koja na sebe veže vodu i ovlaživač – tvar koja kožu opskrbljuje vlagom.

ne koristi se

Iznutra

Izvana

omekšava kožu, poboljšava njezinu elastičnost, čuva vlagu u koži, potiče zacijeljivanje rana i obnovu oštećenja kože

Urea, karbamid, diamid ugljične kiseline. Konačni je dušični proizvod metabolizma bjelančevina kod čovjeka i mnogih životinja, a nađena je i u nekim biljkama. Ovaj organski spoj se može naći u „anti-age“ kozmetici i proizvodima za njegu suhe i osjetljive kože. Urea je humektans - tvar koja na sebe veže vodu i ovlaživač - tvar koja kožu opskrbljuje vlagom. Naziv ovog kozmetičkog sastojka može izazvati pomiješane osjećaje, često zbunjuje i na neki način odbija, no iako se ovaj spoj nalazi u urinu sisavaca, urea koja se koristi za kozmetičke svrhe dobiva se sintetički u laboratoriju reakcijom anorganskih tvari. Njezino otkriće u laboratorijskim uvjetima rezultiralo je nastankom organske kemije.

Saveznik u obnovi kože 

Urea je prirodna tvar koja nastaje uslijed metaboličkog djelovanja našeg organizma na staničnoj razini prirodnim procesom i važan je saveznik u obnavljanju oštećene kože i problema epiderme, a preporučuje se za ublažavanje suhoće i perutanja kože.

Urea je sastavni dio urina te nastaje kao završni proizvod metabolizma bjelančevina. Odgovorna je za proces reapsorpcije vode i za izbacivanje štetnih tvari iz organizma. Ureu je 1773. godine otkrio kemičar Hillaire Rouelle, a još su stari Egipćani urinoterapiju (terapiju mokraćom) koristili za razne kozmetičke procese i oboljenja. Poznato je to bilo i u Francuskoj u kojoj se umivalo mokraćom. Danas, srećom, najbolje dijelove mokraće možemo izolirati te je tako nastala i ideja da se ureju ponovno nanosi na kožu u obliku tonika i krema.

Urea na sebe veže vodu te na taj način pomaže vlažiti kožu i sprječava njeno isušivanje. Ovaj sastojak u našoj koži već postoji uz druge aminokiseline poput poznate hijaluronske kiseline, glicerina i ceramida. Kao i druge aminokiseline, razina proizvodnje ureje u koži se smanjuje zbog čega koža s godinama postaje sklonija borama i suhoći.

Poboljšava elastičnost kože 

Urea omekšava tvrdu i suhu kožu, održava vlažnost kože i poboljšava njenu elastičnost. Zdrava koža uglavnom sadrži 28 mikrograma uree po četvornom centimetru. Dehidrirana i suha koža sadržava do 50% manje, a koža onih koji boluju od dermatitisa i do 80% manje uree. Sukladno tome, smanjena količina ureje dovodi do slabijeg povezivanja vode unutar stanica i samim time do grube, iritirane i napete kože.

Kao vrlo hvaljena organska tvar koja se široko primjenjuje u kozmetičkoj industriji, urea je izuzetno pogodna za njegu osjetljive i atopične kože. Apsolutno je sigurna i ne izaziva alergije. Redovitim korištenjem, urea poboljšava opće stanje kože. Urea se zbog svih svojih blagodati koristi u raznim kozmetičkim proizvodima.

Zaustavlja perutanje kože 

Zbog hidratantnih svojstava poželjna je u kremama za lice, ruke, te za njegu suhih i ispucalih stopala. Kada se koristi u proizvodima za njegu kože lica, urea povećava udio vode u gornjim slojevima kože čineći kožu elastičnijom i sprječavajući stvaranje bora. Bori se protiv znakova starenja i sprječava gubitak elastičnosti kože.

Održava uravnoteženi pH kože i pospješuje apsorpciju drugih aktivnih tvari duboko u kožu. Veže veliku količinu vode i dubinski hidratizira kožu bez opterećivanja. Koža postaje podatna i meka. Štiti kožu od štetnih vanjskih utjecaja i jača zaštitnu barijeru kože. Sprječava ljuštenje i perutanje kože. Mijenja cjelokupnu strukturu kože.

Urea se koristi u kozmetici zato što dobro djeluje na oštećenja kože, pomaže u zacjeljivanju rana, poboljšava vlažnost i elastičnost kože, usporava starenje kože, čuva vlagu u koži i zaustavlja perutanje kože. Međutim, urea može poslužiti i za njegu masne kože. Urea veže vodu te opušta kožu, tako se prirodna masnoća kože bolje regulira. Zanimljivo je da ovaj sastojak zapravo djeluje na površinskom i dubljem dijelu kože u kojem povećava sposobnost kože da zadrži vlagu i da se iznova rehidrira.

Nema štetnih reakcija 

Urea je našoj koži urođena, iako je ovaj kozmetički sastojak umjetno proizveden, koža ga apsorbira jednostavno i bez štetnih reakcija. Njezina zastupljenost u koži s godinama opada, što rezultira pogoršanjem prirodne hidratacije i opće elastičnosti kože. Stoga je preporučljivo opskrbljivati kožu ureom iz kozmetičkih proizvoda.

Mast i krema s ureom bit će savršeni saveznici vašeg jutarnjeg i večernjeg kozmetičkog rituala. Dnevna i noćna krema za lice s ureom pomažu zategnuti suhu kožu i vratiti joj elastičnost i mladolikost. Mast s ureom nanesena nakon kupanja jamči intenzivnu hidrataciju i njegu kože.

Kreme s ureom preporučuju se i za jako ispucale pete i suhu kožu na nogama. Redovitom upotrebom koža stopala postat će meka i podatna i više neće pucati.

Osim kreme s ureom za stopala, kremu za ruke s ureom treba koristiti i zimi i ljeti.

Urea prodire duboko u kožu, zadržava vlagu u koži i sprječava nastanak ekcema te stvara zaštitni sloj, koji zaključava hidrataciju iznutra i štiti kožu od štetnih utjecaja izvana.

Oprez kod odabira kreme 

Urea je sastavni dio naše kože, no kod odabira kreme s ureom treba biti oprezan. Ako se koristi samo kao svakodnevna hidratantna krema za lice i tijelo, bilo bi dobro uzeti kremu s manjom koncentracijom ureje. Kod osoba koje pate od ljuštenja kože, suhoće ili dermatoloških problema, obično se preporučuje korištenje krema s deset posto ureje te se u ovom slučaju preporučuje pomno odabiranje uz savjet dermatologa.

Iako urea djeluje i antibakterijski i u većim količinama može utjecati na smanjivanje svrbeža kože, ako se radi o nekoj vrsti dermatitisa, psorijaze ili drugoj kožnoj poteškoći, ne preporučuje se koristiti proizvode s ureom na vlastitu ruku već se prije toga savjetujte s dermatologom.

Kreme s ureom se ne preporučuju ni osobama s izraženim i upaljenim aknama. Pokazalo se kako uporaba kreme s ureom može dovesti do povećanja bakterija i pojačanog rada lojnih žlijezda. Osim toga, urea u kremama ne bi se trebala koristiti ni kod djece mlađe od pet godina. Iznimke su dermatitisi, no tada bi kremu također bilo dobro odabrati uz savjetovanje liječnika.

Zaključak

Imajući na umu da urea dobro djeluje na oštećenja kože, poboljšava elastičnosti kože, pomaže u zacjeljivanju rana, čuva vlagu kože i usporava starenje kože, ovaj se sastojak nalazi i u proizvodima NiKEL kozmetike. Urea je jedan od sastojaka Nikelova regenerativnog balzama za pete i stopala. Ovaj Nikelov balzam omekšava kožu, ublažava natiske i zadebljanja. Dubinski vlaži i regenerira kožu. Prije spavanja treba nanijeti balzam u tankom sloju na čista, suha stopala, a s posebnom pažnjom nanijeti na područja sklona nastanku natisaka i stvaranju rožnate kože. NiKEL balzam za pete i stopala djeluje na odstranjivanje mrtvih stanica kože, a pogodan je i za njegu osjetljive kože i za njegu stopala dijabetičara. Rožnata koža i natisci, mrtve stanice i zadebljanja na petama i stopalima umanjuju osjećaj opuštenosti i olakšanja. Rezultat redovite primjene ovog balzama su meka koža stopala, ublaženi natisci i zadebljanja. Preporuka je da se NiKEL balzam za pete i stopala masažom nanese i na suhu kožu potkoljenica ili na zadebljanu kožu na laktovima. Rezultat svakodnevne primjene će biti vidljiv već nakon par dana korištenja ovog balzama.

Urea se kao jedan od sastojaka nalazi i u NiKEL Hranjivoj kremi s ružom. Hranjiva krema s ružom bogata je najfinijim prirodnim uljima i zaštićenim hidrirajućim kompleksom s dubinskim učinkom. Štiti, hrani i vlaži kožu. Obnavlja površinski zaštitni sloj kože, nadoknađuje vlagu i sprječava njezin gubitak, uklanja neugodnu zategnutost, umiruje kožu i djeluje protiv bora.

Ovaj sastojak sadrže sljedeći proizvodi

BUDIMO U KONTAKTU!

ZA POSEBNE PONUDE I POPUSTE


Zahvaljujemo se na Vašoj prijavi.